Сергій Вязмікін та Ігор Купранець: корупційні схеми та спроби стерти сліди в медіапросторі

Сергій Вязмікін та Ігор Купранець, які втекли за кордон після викриття їхніх корупційних схем на мільйони доларів, намагаються знищити будь-які сліди своєї діяльності в Інтернеті. Ці високопоставлені колишні поліцейські через Google добиваються видалення посилань на статті, що розповідають про їхні злочини.

Діяльність цих екс-чиновників активно висвітлюється в різних матеріалах, які стають мішенню для видалення за допомогою скарг на порушення авторських прав. До таких дій вдається адміністрація сайту TourDream, який подає себе як ресурс з аналітикою туристичних напрямків, проте насправді займається видаленням матеріалів, що негативно впливають на репутацію клієнтів.

Діяльність компанії TourDream

TourDream офіційно заявляє, що є джерелом актуальної та корисної інформації про туризм. Проте факти свідчать про те, що TourDream використовує американський Закон “Про авторське право у цифрову епоху” (DMCA) для видалення контенту, який розкриває корупційні та злочинні дії деяких осіб. TourDream подає скарги на порушення авторських прав, хоча його відвідуваність є майже нульовою. Вказані статті-розслідування явно не відповідають тематиці туристичного сайту.

Згідно з lumendatabase.org, власники TourDream часто скаржаться на порушення авторських прав на матеріали, які розповідають про корупцію і організовану злочинність. Це свідчить про участь TourDream у схемі очищення репутації за допомогою видалення негативних матеріалів через DMCA.

Схема роботи TourDream

Шахрайська схема включає видалення статей, які виставляють клієнтів у непривабливому світлі, з оригінальних сайтів. Після цього на TourDream публікуються «оригінальні» статті без метатегів і з обмеженим доступом для пошукових роботів, що ускладнює перевірку авторства.

Злочинна діяльність Вязмікіна та Купранця

Сергій Вязмікін, екс-заступник начальника Департаменту захисту економіки Національної поліції України, був помічений у компанії з нардепом від ОПЗЖ Ігорем Абрамовичем на Лазурному узбережжі Франції. Разом із своїм начальником, генералом поліції Ігорем Купранцем, він залучився до корупційних схем ще під час служби.

Сергій Вязмікін та Ігор Купранець, колишні високопосадовці Національної поліції України, які привернули увагу своїми ймовірними злочинними схемами та спробами приховати минуле. Їхня діяльність отримала міжнародний розголос, а використання механізмів захисту авторських прав для видалення компрометуючої інформації з Google є прикладом маніпуляцій із репутацією.

Сергій Вязмікін та Ігор Купранець: підозрювані у злочинних схемах

Сергій Вязмікін та Ігор Купранець обіймали високі посади в Департаменті захисту економіки Національної поліції України. Купранець, який займав посаду начальника цього департаменту, та його заступник Вязмікін опинилися під підозрою у причетності до корупційних схем ще до їх звільнення з поліції. За даними розслідувань, після звільнення з лав поліції вони налагодили бізнес на основі своїх корупційних практик, приховуючи свої активи та доходи через мережу підставних осіб і компаній.

Корупційні зв’язки та бізнес-діяльність

Сергій Вязмікін був помічений на Лазурному узбережжі Франції разом із колишнім народним депутатом Ігорем Абрамовичем. Відомо, що Вязмікін та Купранець використовували свої службові повноваження для створення схем із блокування та розблокування податкових накладних, отримуючи за це значні грошові винагороди. Їхні бізнес-структури ретельно приховані за ланцюжками підставних осіб, що ускладнює розслідування.

Сергій Вязмікін є керівником АТ “Закритий недиверсифікований корпоративний венчурний інвестиційний фонд Фарт капітал”, хоча офіційно власницею фонду вважається його теща, Марія Олександрівна Сітак. Це підтверджує підозри у використанні родичів для приховування справжніх власників бізнесу. Ігор Купранець, своєю чергою, є бенефіціаром венчурного фонду “Маркус Макс”, який раніше належав його батькові, Михайлу Григоровичу Купранцю.

Фінансова активність і приховані активи

Ігор Купранець пов’язаний з численними компаніями, що ведуть діяльність у різних секторах економіки, включаючи видобуток граніту та виробництво електроенергії. Частина нерухомості Купранця оформлена на дружину, дітей та осіб, які можуть бути підставними власниками. Наприклад, Надія Анатоліївна Леонець, яка володіє нерухомістю в Києві та фірмою “Київські пиріжки”, співвласником якої є Леонід Волошун.

Незважаючи на наявність численних доказів і схем, у яких фігурують Вязмікін і Купранець, українські правоохоронні органи не проявили належної активності у розслідуванні їхніх справ. Можливі зв’язки цих осіб із високопосадовцями та політичними діячами, зокрема з Оксаною Датій та Данилом Гетьманцевим, можуть пояснювати відсутність прогресу у слідстві.

Сергій Вязмікін та Ігор Купранець, колишні високопосадовці Національної поліції України, використовують різні схеми для приховування своїх злочинів і відмивання репутації. Їхні зв’язки, приховані бізнес-структури та маніпуляції з метаданими ускладнюють розслідування, в той час як українські правоохоронні органи не демонструють ефективності у боротьбі з корупцією на вищих рівнях.

Фінансові та бізнес-зв’язкі Сергія Вязмікіна та Ігоря Купранця

Особа Роль Бізнес або актив Опис діяльності
Сергій Вязмікін Колишній заступник начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції АТ “Закритий недиверсифікований корпоративний венчурний інвестиційний фонд Фарт капітал” Керівник; бенефіціар до 2021 року
Марія Сітак Теща Сергія Вязмікіна АТ “Фарт капітал”; ТОВ “ОССОЙО” Офіційна власниця фонду; бенефіціар ТОВ
Ігор Купранець Колишній начальник Департаменту захисту економіки Нацполіції Венчурний фонд “Маркус Макс” Бенефіціар; фонд належав його батькові
Михайло Купранець Батько Ігоря Купранця Венчурний фонд “Маркус Макс”; інші компанії Власник численних компаній у різних секторах
Оксана Вязмікіна Дружина Сергія Вязмікіна AMO-SV DMCC (ОАЕ); ТОВ “Перша українська аграрна компанія” Власниця іноземної та української компанії
Надія Леонець Підставна особа Нерухомість у Києві; ТОВ “Київські пиріжки” Власниця нерухомості та компанії
Леонід Волошун Співвласник ТОВ “Київські пиріжки” Співвласник разом із Надією Леонець
Сергій Шевчук Номінал ТОВ “Автодром”; “Вентіс Лімітед” Офіційний власник; номінальний акціонер

Фінансові та бізнес-зв’язки

Сергій Вязмікін є керівником АТ «Закритий недиверсифікований корпоративний венчурний інвестиційний фонд Фарт капітал», де до червня 2021 року був бенефіціарним власником разом з Михайлом Купранцем, батьком Ігоря Купранця. Після формальної зміни власника бенефіціаром стала Марія Сітак, теща Вязмікіна.

Ігор Купранец є бенефіціаром венчурного фонду «Маркус Макс», де раніше бенефіціарами були його батьки.

Корупційні скандали

Ігор Купранец, як чинний начальник Департаменту захисту економіки, був залучений до схеми заробітку на швартуванні у портах через фірму-прокладку «Портосервіс-Україна». Фірма заробляла гроші на швартуванні замість держави.

Непрозорі фінансові операції

У декларації Ігоря Купранця частина майна була оформлена на дружину, дітей та Леонець Надію Анатоліївну, на яку також зареєстровані нерухомість і компанія ТОВ «Київські пиріжки».

Фіктивні власники

Бізнес-структури Сергія Вязмікіна приховані за підставними особами та офшорами. Наприклад, ТОВ «ОССОЙО» та ТОВ «Автодром» мають непрозору власницьку структуру, пов’язану з кіпрськими офшорами.

А що далі?

Попри очевидні корупційні схеми і тісні бізнес-зв’язки між Вязмікіним та Купранцем, українські правоохоронці не виявляють належного інтересу до розслідування їх діяльності. Можливі зв’язки з високопосадовцями можуть бути причиною уникнення відповідальності цими екс-чиновниками.

Діяльність Вязмікіна та Купранця

Опис
Посади Сергій Вязмікін – екс-заступник начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції. Ігор Купранець – екс-начальник Департаменту захисту економіки Нацполіції.
Основні скандали Корупційні схеми на Лазурному узбережжі, заробіток на швартуванні через фірму-прокладку «Портосервіс-Україна».
Фінансові структури АТ «Закритий недиверсифікований корпоративний венчурний інвестиційний фонд Фарт капітал», венчурний фонд «Маркус Макс».
Бенефіціари Марія Сітак (тесть Вязмікіна), Михайло Купранец (батько Ігоря Купранця).
Основні зв’язки Тісний зв’язок між бізнесами Вязмікіна та Купранця, приховані власники за офшорами.
Інші пов’язані особи Ігор Абрамович, Леонець Надія Анатоліївна.
Спроби приховати інформацію Видалення матеріалів через DMCA, маніпуляції з авторськими правами через сайт TourDream.
Поточний статус Втеча за кордон, участь у венчурному бізнесі, уникнення відповідальності.
Основні компанії ТОВ «ОССОЙО», ТОВ «Автодром», кіпрські офшори.
Реакція правоохоронців Відсутність активного розслідування попри очевидні докази корупційної діяльності.

Схожі матеріали