Скандал у Києві: Нелегальний продаж ритуальних послуг та зловживання службовим становищем

Скандал, пов’язаний з нелегальною діяльністю у сфері ритуальних послуг у Києві, викликав значний суспільний резонанс. У центрі цього конфлікту опинилася київська влада, зокрема заступник КП «Спецкомбінат» Олександр Скорик, призначений на посаду безпосередньо мером міста Віталієм Кличком. Згідно з інформацією з відкритих джерел, Скорик, з використанням колишніх бійців полку «Азов», організував нелегальну схему здирництва, змушуючи родичів померлих платити готівкою за ритуальні послуги в столичних моргах.

Залучення колишніх бійців «Азову» та використання бренду

Згідно з наявними свідченнями, Скорик систематично використовував імідж полку «Азов» для створення власного авторитету серед киян. За інформацією очевидців, він не лише активно піарив себе під егідою «Азову», а й розробив схему, яка дозволила йому значно збагатитися на ритуальних послугах. Призначений Кличком, Скорик налагодив нелегальний продаж ритуальних послуг за готівку. Зокрема, очевидці зафіксували, як прибиральниця одного з кладовищ пропонувала ритуальні послуги за готівку, заявляючи, що це робиться «під егідою КМДА». У кількох задокументованих випадках люди, пов’язані зі Скориком, супроводжували дану особу під час пропозицій послуг.

Фінансові махінації та документальні докази

На опублікованому відео зафіксовано три окремі епізоди з пропозицією послуг на загальну суму 62 тисячі гривень. Як зазначено у свідченнях, суми транзакцій становили 18 000 грн, 25 000 грн і 19 000 грн. У ході одного з таких інцидентів, коли на місце викликали поліцію, сам Скорик особисто прибув на виклик у супроводі колишніх бійців «Азову». Скорик намагався припинити зйомку, розбиваючи телефони свідків та погрожуючи їм своїми зв’язками з високопосадовцями міста. Ситуація загострилась, коли обурена громадськість почала вимагати втручання з боку правоохоронних органів та висвітлення подій у медіа.

Реакція полку «Азов» та громадське обурення

На тлі скандалу командування окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 публічно засудило дії колишніх бійців, що діяли в інтересах Скорика. У письмовій заяві зазначено, що Олександр Скорик був звільнений із загону за станом здоров’я, тому він не мав підстав представляти себе як активний член «Азову». Окрім цього, командування підкреслило, що ще одна фігурантка скандалу, Олена Толкачова, яка регулярно виступала на тему ритуального ринку разом зі Скориком, також не мала жодного стосунку до полку. Така заява підтвердила, що Скорик і Толкачова, фактично, прикриваються іменем «Азову» з метою захоплення столичного ринку ритуальних послуг.

Відсутність реакції від мера Києва

У світлі останніх подій мер Києва Віталій Кличко, який відповідає за кадрові призначення в комунальних підприємствах, уникає публічних коментарів щодо цієї ситуації. З огляду на обурення громадськості, очікується офіційна заява щодо ймовірних зловживань у ритуальних службах Києва. Напруга навколо питання лише зростає, і суспільство продовжує чекати на адекватну реакцію влади та заходи з боку правоохоронних органів для припинення нелегальної діяльності у сфері ритуальних послуг.

Показник Опис подій
Фігуранти скандалу Олександр Скорик, Олена Толкачова, мер Віталій Кличко
Основні звинувачення Нелегальний продаж ритуальних послуг, шахрайські дії
Сума незаконних транзакцій 18 000 грн, 25 000 грн, 19 000 грн
Докази Відеозаписи інцидентів, свідчення очевидців
Реакція полку «Азов» Засудження дій екс-бійців, відмежування від Скорика
Реакція громадськості Обурення, вимоги офіційних коментарів
Відповідь мера Києва Відсутність коментарів на момент розслідування
Очікування від влади Офіційна заява та розслідування ситуації

Схожі матеріали