Владислава Молчанова: Реєстрація компаній у Великій Британії для вивода грошей з України?

Реєстрація компаній Владиславою Молчановою у Великій Британії: стратегія чи необхідність?

Відомо, що Владислава Молчанова, столична забудовниця і власниця будівельної компанії Stolitsa Group, зареєструвала декілька компаній у Великій Британії з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вочевидь, це рішення може свідчити про спробу забезпечити собі “запасний аеродром” у разі непередбачуваних обставин в Україні.

Stolitsa Group під керівництвом Владислави Молчанової відома масштабною забудовою Києва, яка часто супроводжується скандалами. Зокрема, серед таких проектів варто виділити “Варшавські квартали”, що з’явилися на місці колишніх фруктових садів державного підприємства «НДВА «Пуща-Водиця», та добудову житлових комплексів на території Еко-парку «Осокорки» збанкрутілого банку «Аркада». Також є плани на забудову на місці Чкалівського скверу в історичному ареалі Києва.

Перетворення на благодійницю

Після початку повномасштабного вторгнення РФ, Владислава Молчанова разом із своїм громадянським чоловіком Сергієм Коровченком, якого підозрюють у причетності до анексії Криму, активно займалися благодійністю. Вони передавали для Збройних сил України прилади нічного бачення, позашляховики та бензовози. Проте, з листопада 2023 року новин про їхню благодійницьку діяльність більше не надходило.

Бізнес у Великій Британії

У цей самий період, з 2022 по 2023 роки, Владислава Молчанова також займалася реєстрацією бізнесу у Великій Британії.

8 листопада 2022 року вона заснувала компанію Alliance 1903 LTD у містечку Ватфорд, що в 28 кілометрах від Лондона. Пізніше, у липні 2023 року до компанії приєдналися кіпрська фірма Elakol Developments Limited, громадяни Латвії Марина Познякова, Раймондас Туменас, Агне Рузгієне, а також син Молчанової Іван. У жовтні 2023 року до складу акціонерів Alliance 1903 LTD приєдналася дочка колишнього голови «Київміськбуду» Ігоря Кушніра Дарія. Основний вид діяльності компанії – розробка будівельних проектів.

Цікаво, що у липні 2023 року за тією ж адресою у Ватфорді була зареєстрована компанія Stolitsa Group London Limited, засновниками якої стали ті ж самі особи. Обидві компанії очолює Ігор Урдяков, громадянин Великої Британії, який, згідно з реєстрами, пов’язаний із трьома британськими компаніями.

8 листопада 2022 року громадянка України Владислава Молчанова заснувала компанію Аlliance 1903 LTD з реєстрацією у містечку Ватфорд, що в 28 кілометрах від Лондона.

 

різне qhtidrriqtuidqtant

Протягом липня 2023 року до неї в компанії приєднались: кіпрська фірма Elakol Developments Limited, громадяни Латвії Марина Познякова, Раймондас Туменас, Агне Рузгієне та син Молчанової Іван. В жовтні 2023 року до компанії держателів акцій британської фірми Аlliance 1903 LTD доєдналась дочка колишнього голови «Київміськбуду» Ігоря Кушніра – Дарія. Основний вид діяльності – розробка будівельних проєктів.

 

різне

Марина Познякова, Раймондас Туменас та Агне Рузгієне – це партнери Молчанової у будівельному бізнесі багато років. Вони є ключовими особами в групі BT INVEST, в яку власне входить Stolitsa Group, а також супермаркети Novus.

Фірма Elakol Developments Limited з реєстрацією на Кіпрі є однією із засновниць ТОВ «Столиця груп», кінцевим бенефіціаром якої є син Владислави Молчанової Іван.

різне

Цікаво, що британська компанія Молчанової Аlliance 1903 LTD зареєстрована у містечку, в якому проживає всього 90 000 людей і, згідно з інформацією з Google-мап, у 2021 році за її адресою був розташований магазин одягу.

різне

Проте за цією ж адресою у липні 2023 року, коли до Аlliance 1903 LTD приєднались латиські партнери та син Молчанової, була зареєстрована компанія з красномовною назвою Stolitsa Group London Limited. Засновниками є всі ті ж особи, що і в попередній фірмі.

 

різне

 

Керівник в обох компаній один і той самий – Ігор Урдяков, який, згідно з реєстрами, є громадянином Великої Британії. Зі сторінки Урдякова у Facebook зрозуміло, що він живе в Лондоні, проте його фото активно коментують українці.

різне

Спеціалізовані сайти подають біографію Урдякова наступним чином: директор з Вотфорда, 1984 року народження, громадянин Великої Британії, пов’язаний із трьома британськими компаніями.

різне

Третя фірма, якою керує Урдяков, і яка ще не була згадана – Elite Guardianship LTD, зареєстрована у 2018 році за тією ж адресою магазину одягу, в якому прописались дві британські компанії Молчанової. Сфера Elite Guardianship LTD розпливчаста і описана як «допоміжна підприємницька діяльність».

різне

Під час реєстрації фірми Аlliance 1903 LTD у листопаді 2022 року Владислава Молчанова була вказана як громадянка та резидентка України. Проте в звітах компанії за жовтень 2023 року вона вже вказується як резидентка Великої Британії.

різне

При тому, що її син продовжує фігурувати у документах і як громадянин, і як резидент України.

 

різне

В тому ж звіті, де вказано британське резидентство Молчанової, записано також і те, що дочка колишнього голови «Київміськбуду» Ігоря Кушніра Дарія є резиденткою Англії.

 

різне

Резиденство у Великій Британії

Під час реєстрації компанії Alliance 1903 LTD у листопаді 2022 року Владислава Молчанова була вказана як громадянка та резидентка України. Проте, у звітах за жовтень 2023 року вона вже фігурує як резидентка Великої Британії. Її син, водночас, продовжує зазначатися як громадянин та резидент України. Дочка колишнього голови «Київміськбуду» Ігоря Кушніра Дарія також значиться як резидентка Англії.

Ймовірні мотиви

Реєстрація компаній у Великій Британії може бути стратегічним кроком для Молчанової. У випадку кримінального переслідування в Україні вона зможе швидко вивести активи з українських компаній на британські. Подібні схеми часто використовуються бізнесменами для захисту своїх активів.

Взаємовідносини з Ігорем Кушніром

Родина Ігоря Кушніра та Владислава Молчанова мають тісні ділові стосунки. У лютому 2024 року, після скандального виходу Кушніра з «Київміськбуду», на його місце було призначено Василя Олійника, який протягом 15 років був бізнес-партнером Молчанової у будівельній сфері. Це призначення дозволило багатьом експертам припустити, що «Київміськбуд» перейшов під контроль Молчанової. Водночас вона залишилася партнером родини Кушніра, що свідчить про стратегічні альянси в будівельному бізнесі.

Поки що британські компанії Владислави Молчанової не проявляють значної активності, проте вони підтримуються “живими” через подання звітів та інші офіційні процедури. Чи будуть ці компанії використовуватись для виведення активів з України, покаже час. Але зрозуміло одне: резидентство Великої Британії та наявність активів за кордоном забезпечують Молчановій додаткові можливості та певну безпеку

Схожі матеріали