Микола Удянський: криптовізіонер, консул та майстер абсурдних маніпуляцій

Це історія про те, як один харківський «візіонер», що має слабкість до колекціонування зв’язків із сумнівними персонажами, примудрився опинитися в центрі серйозної геополітичної теми. Ще вчора його фото з кадировцями прикрашали соціальні мережі, а вже сьогодні цей герой криптосвіту оголошує себе благодійником, який забезпечив Україну системами ППО Patriot. Виглядає як чергова серія комедії абсурду, але ж ні — це реальність.

Як «криптовізіонер» став генералом від ППО

Так, ви не ослухалися. Пан Микола Удянський, більше відомий як підприємець з сумнівною репутацією у криптовалютному бізнесі, вирішив увійти в історію ще й як благодійник, що подарував Україні ППО. Сказати, що це звучить смішно — не сказати нічого. Більш вражає, як швидко він навчився маніпулювати суспільною думкою, використовуючи тему національної безпеки для самореклами. Отже, як же цьому харківському «візіонеру» вдалося видати себе за супермена, здатного домовлятися про військову допомогу?

Цитуємо його: «Завдяки моїм зусиллям і візитам делегацій до Харкова, ми отримали кілька систем Patriot». Дійсно? Система ППО, за яку в дипломатичних колах борються роками, виявляється, була отримана завдяки зусиллям цього диво-менеджера. Якщо це правда, то наступного разу він, мабуть, принесе нам ще й кілька винищувачів у подарунок.

Геополітика за версією Удянського

Здається, пан Микола має власну уяву про геополітику. З одного боку, він спілкується з російськими діячами, як-от Рамзан Кадиров та Сергій Лавров, а з іншого — вирішує питання оборони України. Тепер можна розуміти, чому в наших іноземних партнерів іноді виникає бажання терміново перевірити психічне здоров’я українських дипломатів. Чи не замислюються вони над тим, що люди, які не гребують дружбою з кадировцями, впливають на постачання оборонних систем?

Отже, система Patriot — це не просто дорога і рідкісна зброя, це запорука безпеки для тисяч українців. Але для Миколи Удянського — це чергова можливість виставити себе героєм, при цьому зухвало маніпулюючи темою, що вимагає крайньої обережності.

Містер «Почесний консул»: як отримати посаду без жодних заслуг

Як криптовізіонеру вдалося стати почесним консулом Румунії у Харкові? Це питання залишається без відповіді. Дипломатичної освіти не має, з Румунією пов’язаним не був, але, як то кажуть, посада сама себе не займе. І от Микола, володар дипломів з «Автомобільних доріг та аеродромів», а також «Право та кібербезпека», раптом опиняється в дипломатичній службі.

Чи то купівля посад, чи то просто невдала жартівлива помилка Румунії, але факт залишається фактом — у травні 2023 року Удянського призначили консулом. За півтора року відзначився він хіба що передачею генераторів для ЗСУ. Чому б і ні? А може й генератори теж дісталися Україні через його видатні зв’язки?

Кадиров, Лавров і герой криптовалют

До початку великої війни Микола часто позував на фото з представниками російських еліт. Публікації з кадировцями прикрашали його сторінки в соціальних мережах, доки війна не внесла корективи в риторику. Але ж архіви не згорають, і всі ці фото досі можна знайти. Звідси й виникає запитання: як так сталося, що в українській дипломатії з’являються люди, котрі відкрито контактують із кадировськими бійцями і приймають нагороди від людей, що поважають Лаврова?

Почнемо з кумедного. Як вже стало зрозуміло, пан Удянський любить купувати скляні буси гучних титулів. І ось минулого року він став переможцем такого собі Investment Persona Congress Awards. Цю фантастичну нагороду він отримав з рук такої собі Анни Штуккерт, інвесторки на довірі, яка своїм духовним батьком і вчителем називає Сергія Лаврова. Так, ту саму сумну російську конячку. Наводжу відповідний скрин.

микола,удянський

Ну а до 2022 року Удянський неодноразово хвалився своєю дружбою з людьми, близькими до лідера Чечні Рамзана Кадирова. Пізніше всі фото зі свого акаунту Удянський видалив. Але ж вебархіви не горять. І спільні фото, де він зображений разом із блогерами з Грозного, близькими до Кадирова, а також з Рустамом Керімовим – бійцем клубу “Ахмат”, можна верифікувати і переконатися, що це ніякий не “Фотошоп”.

Зокрема, перший блок фото – Удянський з Рустамом Керімовим (бійцівський клуб “Ахмат”).

Микола Удянський
Микола Удянський
Микола Удянський

Другий блок фото: видалена світлина з акаунту Удянського – разом з блогерами з Грозного, близькими до Кадирова.

Микола Удянський
Микола Удянський
Микола Удянський

Таким чином, виходить вкрай дивна картина. На дипломатичних посадах, нехай і “почесних”, в нас опиняються люди, які не гребують спілкуванням та веденням бізнесу із кадировцями і приймають нагороди з рук учениць Лаврова. І ці люди публічно заявляють, що впливають на переговори від України щодо поставок зброї та обладнання.

Висновки: піар чи шпигунство?

У ситуації з Удянським не можна не помітити певну іронію. Людина, яка гордо позує на фото з російськими агентами, тепер заявляє про свої заслуги у забезпеченні України ППО. Що це — бажання підвищити власний піар чи щось більше? Можливо, тут йдеться про свідому роботу на дестабілізацію переговорного процесу з боку Росії? Всі ці гучні заяви підривають довіру до української сторони, і вже зараз наші західні партнери можуть почати сумніватися в тому, з ким вони ведуть справи.

Отже, варто очікувати офіційних відповідей від Міноборони та Міністерства закордонних справ щодо ролі цього персонажа у військових переговорах. Як сталося, що харківський криптоінвестор опинився в центрі таких важливих процесів? І чи не час йому повернутися до своїх улюблених криптовалют і залишити національну безпеку професіоналам?

Питання Відповідь
Як Микола Удянський заявив, що забезпечив Україну ППО? Він стверджував, що завдяки його зусиллям Румунія передала Україні кілька систем Patriot.
Яка його дипломатична кваліфікація? Удянський не має жодної дипломної освіти чи досвіду, але він отримав посаду почесного консула Румунії.
Які зв’язки у нього з Росією? Він неодноразово фотографувався з кадировцями та приймав нагороди від людей, пов’язаних із Сергієм Лавровим.
Яка справжня роль Удянського у переговорах? Його участь у переговорному процесі викликає великі сумніви і може бути лише піаром або ж спробою підриву процесу на користь Росії.

Схожі матеріали