Владислав Мирошниченко: шлях від працівника кальян-бару до мільйонера без податків

Харківський кальянник, який перетворився на “криптоексперта”

Владислав Мирошниченко — 26-річний житель Харкова, який ще кілька років тому працював у барах і кальянних свого міста, обслуговуючи гостей та отримуючи чайові як основний дохід. Сьогодні ж цей молодий чоловік проживає в елітному житловому комплексі Києва, їздить на дорогих автомобілях, володіє нерухомістю вартістю сотні тисяч доларів та насолоджується закордонними подорожами на приватних літаках. Усе це відбувається в умовах повномасштабної війни, коли кожен громадянин країни має робити свій внесок у її оборону, сплачуючи податки. Однак, за даними розслідувань, Мирошниченко вміло обходить цю обов’язкову вимогу.

Початок шляху: звичайна родина та робота в барах

Мирошниченко походить із простої родини, яка проживає у звичайному панельному будинку на околиці Харкова. Його матір, Ольга Мирошниченко, зареєструвала ФОП лише у 2024 році, займаючись роздрібною торгівлею одягом. Молодший брат, Станіслав, продовжує працювати кальянником у харківських барах. У минулому Владислав також мав аналогічну роботу, судячи з підписів до його номеру телефону в базах контактів. До 2022 року його життя не вирізнялося розкішшю, аж поки він не залишив Харків на початку війни.

Після кількох місяців перебування на Закарпатті Мирошниченко переїхав до Києва, де його життя кардинально змінилося. Просте житло замінилося апартаментами в елітному ЖК, а замість громадського транспорту з’явилися дорогі автомобілі: BMW X6, Porsche Cayenne, BMW M3 і навіть Mercedes-Benz G 63 AMG. Вартість цих авто сумарно перевищує 650 тисяч доларів.

Ми вирішили поцікавитися, хто ці — нові мільйонери, які так хвацько проживають свої юні роки у воюючій країні, і виявили, що у поле зору правоохоронців поки що не потрапив ще один цікавий персонаж, який у свої юні 26 років  буквально за два роки повномасштабної війни «злетів» зі звичайного працівника кальян-бару до доларового мільйонера, що хизується своїм розкішним життям в соціальних мережах.

Мова йде про вихідця з Харкова Владислава Мирошниченко, товариша Олександра Слобоженка: судячи зі сторінки Влада в Instagram, вони разом святкували день народження в Карпатах.

Олександр Слобоженко і Владислав Мирошниченко обіймаються на фоні гір у Карпатах
Олександр Слобоженко з Владиславом Мирошниченко на святкуванні дня народження в Карпатах. Фото: Instagram Владислава Мирошниченко

Образ життя Мирошніченка мало чим відрізняється від лайфстайлу його «колег по цеху»: такі ж самі розкішні подорожі закордон, такі ж самі ультрадорогі спорткари та інше. Єдине, що їх відрізняє — Влад приховує своє обличчя на всіх фотографіях, що викладає в мережу. Але нам вдалось віднайти його фото без заблюренного обличчя.

Владислав Мирошниченко
Владислав Мирошниченко

Ще якихось два-три роки тому Владислав Мирошніченко був найзвичайнішим молодим хлопцем з Харкова зі звичайної родини, що жила в звичайній квартирі панельного будинку на Мерефянському шосе — на околиці міста біля промзони. Його попередній особистий мобільний номер в додатку Getcontact підписаний телефонними абонентами таким чином: «Влад Бармен Метрополь», «Влад Chill Out», «Влад Охранное Агенство Маски», «Влад Летопарк Конкуренты», «Влад Инфинити Бар Стаж». Chill OutInfinity та Літопарк — це назви харківських барів та кальянних, де працював на той момент 23-річний Владислав Мірошниченко. Поки не настала повномасштабна війна.

Як тільки почалась війна, за даними BlackBox OSINT, хлопець виїхав з Харкова і приблизно чотири місяці перебував на Закарпатті — до липня 2022 року. Пересидівши перші місяці в  «найтихішому» регіоні, Влад переїхав до Києва, де у нього розпочалось зовсім інше життя. Звичайна «панелька» змінилась на елітний житловий комплекс «Французький Квартал 2», а замість громадського транспорту в хлопця одна за одною стали з’являтись новенькі елітні авто. Спочатку BMW X6 2020 року випуску вартістю приблизно 85 тисяч доларів, потім — Porsche Cayenne 2023 року випуску за 140 тисяч доларів.

Далі, 26 січня 2024 року, Мирошниченко купив собі новенький BMW M3 2023 року випуску за 133 500 доларів, а потім ще Mercedes-Benz G 63 AMG 2024 року ще за 280 тисяч доларів. За два роки війни колишній бармен та кальянник здійснив покупок лише автомобілів загалом на майже 650 тисяч доларів США, що по сьогоднішньому курсу складає майже 27 млн гривень.

Автомобілі Владислава Мирошниченко на куплених ним паркомісцях в ЖК Triiinity в Києві
Два з чотирьох автомобілів Владислава Мирошниченко. Фото: Instagram Владислава Мирошниченка

І це — тільки автомобілі. Поживши трохи на арендованій квартирі у «Французькому кварталі», Владислав в жовтні 2023 року придбав квартиру площею в 105 квадратних метрів в не менш елітному столичному ЖК «Triiinity» та, згідно даних з Реєстру прав на нерухоме майно, оформив її на свою матір Ольгу Мирошниченко. Вартість такої за розміром квартири в цьому житловому комплексі наразі складає в районі 350 тисяч доларів США.

Пізніше, в листопаді 2023 року, Мирошниченко купив та оформив вже на себе два машиномісця в цьому ж ЖК «Triiinity» по 18 квадратних метрів кожен вартістю приблизно 68 тисяч доларів. Машин же багато, то і паркувати їх десь треба. Таким чином, за короткий проміжок часу 26-річний Владислав Мирошниченко на купівлю нерухомості витратив приблизно 480 тисяч доларів.

Ще як мінімум 297 тисяч доларів він виклав на купівлю годинника Richard Mille та ще близько 30 тисяч доларів на годинник Rolex Cosmograph Daytona, якими він хизувався перед своїми підписниками в Instagram.

Скріншоти зі сторіс в Instagram Владислава Мирошниченко, на яких зображені його годинники Richard Mille та Rolex Cosmograph Daytona
Дороговартісні годинники Richard Mille та Rolex Cosmograph Daytona, якими Владислав Мирошниченко хизувався в своєму Instagram

Не бідує і дівчина Владислава — 23-річна Поліна Полозенко, що також у своєму Instagram демонструє назагал розкішне життя, багато подорожує, вдягається у брендові речі та носить дорогоцінні прикраси від Tiffany, Cartier, Van Cleef та аксесуари від Gucci та Louis Vuitton. При цьому свій ФОП з видом діяльності комп’ютерне програмування вона зареєструвала лише 5 квітня 2024 року, і за ці 5 місяців воно їй не принесло поки жодних прибутків.

Дівчина Владислава Мирошниченко Поліна Полозенко відпочиває на приватній яхті
23-річна Поліна Полозенко, не маючи зрозумілих доходів, разом з Владиславом Мирошниченко подорожує яхтами, приватними літаками та гелікоптерами. Фото: Instagram Поліни Полозенко

Тим не менш, 4 червня 2024 року Поліна стала власницею автомобілю Mercedes-Benz C 200 2021 року випуску. Середня вартість такої автівки становить 58 500 доларів США. Враховуючи, що дівчина ніде не працює, її новостворений ФОП не приносить прибутків, інших зрозумілих джерел доходів в неї немає, то, більш ніж вірогідно, дорога автівка, прикраси та брендові речі вона отримує від свого хлопця Владислава Мирошниченко.

Влад Мирошниченко — зі звичайної родини без особливих прибутків. Звідки ж тоді гроші в хлопця? 

Звідки ж такі гроші в хлопця, що тільки-но нещодавно заробляв на чайових в барі? Може, різко розбагатів хтось з родичів? Хіба ж. Мати хлопця 47-річна Ольга Мирошниченко лише в квітні цього року за місцем свого проживання у Харкові зареєструвала ФОП з видом діяльності роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах, та, згідно світлин з її сторінки у соціальній мережі Facebook, вона створює враження звичайної скромної жінки, що не може фінансово собі дозволити придбати квартиру за 350 тисяч доларів у центрі Києва.

Можливо, якогось успіху досяг брат Владислава — 22 річний Станіслав Мирошниченко? Але ж ні, Станіслав, як і колись нещодавно його брат, також працює кальянником в барах Харкова. Про це свідчать підписи його мобільного номеру в телефонних книгах абонентів: «Стас Кальяни, «Стас Кальянщик ХТЗ», «Стас Мирошниченко брат Вада», «Кальяни в Летопарк», «Брат Кропа (кальян)», «Кальянщик Летопарк». Ще й, виходить, у тому ж самому барі «Літопарк», де працював Владислав. Згідно даних Реєстру речових прав на нерухоме майно, брат Владислава Мирошниченко не має у власності нерухомості, як і автомобілів.

Тож, в чому секрет успіху хлопця зі звичайної родини, в якого тільки на придбання автівок, нерухомості та вартісних годинників різко з’явилось більше 1,5 млн доларів? Це не враховуючи відвідувань дорогих ресторанів та вартісних подорожей закордон на приватних літаках, якими він хизується в своєму Instagram.

Владислав Мирошниченко подорожує закордоном приватними літаками
Судячи з його сторінки в Instagram, Мирошниченко регулярно, подорожуючи закордоном, полюбляє витрачати гроші на приватні літаки та гелікоптери

Як Мирошниченко вільно перетинає кордон та насолоджується відпочинком в Європі та на Близькому Сході

А закордонних подорожей, за даними Blackbox OSINT, під час дії військового стану і обмежень для виїзду військовозобов’язаних, Владислав Мирошниченко здійснив аж вісім. Так, серед іншого, в лютому-березні 2023 року він перебував в Об’єднаних Арабських Еміратах. З 7 по 19 липня 2023 року — у Барселоні, Іспанія. З 9 по 16 грудня Владислав тиждень провів у Чехії та Австрії, потім новорічні канікули з 4 по 14 січня 2024 року — на території Швейцарії, де літав разом з дівчиною та друзями на приватному гелікоптері в Альпах.

Ще через місяць він полетів знову в ОАЕ, де відпочивав три тижні з 17 лютого по 7 березня. І ось з 22 квітня по 29 серпня 2024 року більше чотирьох місяців Владислав Мирошниченко їздив по Саудівській Аравії, Франції, Молдові, Кіпру, Італії, Іспанії, Австрії, Нідерландах, Польщі та Швейцарії. Законних підстав для його подорожей на відпочинок країнами Європи та Близького Сходу знайти не вдається. Ймовірно, як і багато хто з його друзів, Владислав зміг собі придбати довідку про непридатність до військової служби, завдяки якій і живе своє «краще життя».

Скільки Владислав Мирошниченко офіційно заробляє? 

Це все — про витрати. Подивимось тепер на офіційні доходи хлопця — звідки вони та чи співпадають з цими немислимими витратами.

Як відомо з даних відкритих реєстрів, після переїзду в Київ 13 вересня 2022 року Владислав зареєстрував ФОП з аж з 35-ма видами діяльності — від виробництва хліба, ресторанного бізнесу, діяльності спортивних клубів та рекламних агентств до комп’ютерного програмування, який обраний як основний вид діяльності. Чим саме з цього дійсно займається Мирошниченко? За нашими даними, весь цей час його ФОП вів співпрацю лише з іншими ФОП, основним видом діяльності яких в основному є сфера ресторанного бізнесу та мобільного харчування. Але в той же час ми не знайшли жодних доказів того, що 26-річний Мирошниченко дійсно займається ресторанним бізнесом, а тому робимо обгрунтований висновок, що всі операції і всі угоди, по яким через цей ФОП проходили гроші, є фіктивними.

І доводить це такий факт. Доходи ФОП Мирошниченко Владислав Юрійович у 2022 році склали 694 000 грн (18 980 доларів США), у 2023 році — 5 216 346 грн (138 900 доларів США), а у 2024-му станом на вересень — лише 4000 грн (100 доларів США). Сума отриманого прибутку в 2023 році майже акурат збігається з сумою, яку Мирошниченко витратив на купівлю двох паркомісць у ЖК «Triiinity» — 137 240 доларів США. Для купівлі автомобілів підтверджувати свої прибутки необхідності немає, а от аби пройти фінансовий моніторинг при оплаті за придбання нерухомості, треба якось підтвердити походження своїх грошей. Що, ймовірно, Мирошниченко і зробив, «прогнавши» ці гроші через свій ФОП, уклавши фіктивні угоди з іншими ФОП начебто за послуги ресторанів та мобільного харчування.

Та й, погодьтесь, якось дивно відносно «успішний» в 2023 році ФОП з прибутком у більше 5 млн грн у 2024-ому чомусь заробляє лише 100 доларів. Так само дивно, що за витратами Владислава 2024 рік більш, ніж плідний: він придбав собі дві супер-дорогі автівки і ще одну — своїй дівчині. А за прибутками він, виходить, вже 9 місяців живе на 100 доларів.

Невідповідність доходів і витрат колишнього бармена на сьогодні досягає як мінімум 1,4 млн доларів США. Іншими словами, Владислав Мирошниченко витрачає в 10 разів більше, ніж заробляє. Це, знову ж таки, не враховуючи його витрат на закордонні подорожі з приватними літаками та гелікоптерами, світлини з якими він викладає в своєму Instagram.

Владислав Мирошниченко позує перед приватними гелікоптерами, на яких пересувається у Європі
Мандруючи Європою молодий харків’янин вважає за краще пересуватися на приватних вертольотах. Фото: Instagram Владислава Мірошниченка

Нерухомість, розкішні покупки та дорогий годинник

Окрім автомобілів, Мирошниченко інвестує у нерухомість. У 2023 році він придбав квартиру в ЖК “Triiinity” площею 105 м², яку оформив на матір. Ця покупка обійшлася приблизно у 350 тисяч доларів. У цьому ж комплексі він купив два паркомісця, витративши ще 68 тисяч доларів.

Його витрати не обмежуються автомобілями та нерухомістю. Мирошниченко хизується годинниками Richard Mille та Rolex Cosmograph Daytona, загальна вартість яких перевищує 300 тисяч доларів. Його дівчина, Поліна Полозенко, також живе на широку ногу, подорожуючи разом із ним на приватних літаках і вертольотах, водночас офіційно не маючи джерел доходу.

Офіційні доходи та їх відповідність видаткам

За офіційними даними, Мирошниченко не має значних легальних джерел доходу. Його статки не можуть бути пояснені доходами родини, яка також не демонструє фінансового успіху. Ймовірним джерелом багатства можуть бути незаконні кол-центри або криптовалютні операції, які дозволяють уникати оподаткування.

Подорожі за кордон під час воєнного стану

Особливо привертає увагу факт, що Мирошниченко вільно перетинає кордон, незважаючи на обмеження для військовозобов’язаних чоловіків. З початку війни він здійснив щонайменше вісім закордонних подорожей, зокрема до Європи та на Близький Схід, без зрозумілих законних підстав для цього.

Таблиця витрат та офіційних доходів Владислава Мирошниченка

Категорія Орієнтовна вартість, $ Джерело фінансування Примітки
Автомобілі 650,000 Невідомо BMW X6, Porsche Cayenne, BMW M3, Mercedes G 63 AMG
Квартира в ЖК “Triiinity” 350,000 Оформлена на матір Площа 105 м²
Паркомісця 68,000 Оформлені на себе Два місця по 18 м²
Годинники Richard Mille і Rolex 327,000 Невідомо Richard Mille — 297,000$, Rolex — 30,000$
Подорожі Не менше 100,000 Невідомо Приватні літаки, готелі, розкішний відпочинок
Загальна сума Більше 1,495,000 Не враховані щоденні витрати та харчування

Джерела його статків залишаються під питанням, тоді як явний розрив між офіційними доходами та витратами вказує на можливу причетність до тіньової діяльності.

Владислав Мирошниченко, створюючи ілюзію успішного бізнесу, організував проект Mirror Reflection, що позиціонує себе як освітня платформа для криптовалютного трейдингу. Однак за низкою фактів, які вдалося встановити, цей проект є суто фіктивною структурою, яка слугує прикриттям для сумнівних операцій.

Початок проекту Mirror Reflection

Тож, якщо ФОП створений лише для фіктивної легалізації грошей, то звідки ж вони? В описі акаунту nobodyknows.satoshi в Instagram, що належить Владиславу, зазначене посилання на іншу сторінку під назвою Mirror Reflection — проект, який займається продажем курсів з навчання криптовалютного трейдингу, тобто купівлі та продажу криптовалюти з метою отримання прибутку. Згідно відкритих даних, створив цю компанію Мирошниченко у березні 2023 року.

На сайті проекту можна обрати та купити один з декількох курсів: для новачків в світі криптотрейдингу курс Crypto from Zero за 399 доларів, курс 1х1 за 4999 доларів для тих, хто хоче мати свого особистого ментора, який буде супроводжувати весь період навчання роботі з криптовалютою, а також продається за 99 доларів в місяць підписка на Networks, де можна отримувати інформацію від досвідчених трейдерів про те, як краще себе вести на ринку криптовалют.

Тобто, іншими словами проект займається продажем освітніх послуг. В договорі публічної оферти сайту вказано, що наданням послуг, перелік яких розміщений на сайті, здійснюється ТОВ «Індастріал Рітейл». Директором та єдиним засновником цього ТОВ є  наш герой Мирошниченко Владислав Юрійович, а адресою реєстрації фірми є адреса тієї харківської квартири біля промзони, в якій зареєстровані Владислав, його мати та брат.

Але що цікаво. Це ТОВ, згідно даних OpendataBot, ще у січні 2024 року називалось ТОВ «Кохнівський кар’єр», основним видом діяльності компанії досі залишається оптова торгівля деревиною. В компанії, згідно звітності, працює 1 людина — тобто сам Владислав Мирошниченко, а прибуток фірми за 2023 рік склав цілих 0 гривень.

Але при цьому Владислав позиціонує Mirror Reflection як успішну компанію, що має як мінімум два офіси — у Печерському районі Києва та у Іспанії. Фото цих офісів він публікував в своєму Instagram.

Однак, як виявилось, все це — така ж фікція, як і ФОП Мирошниченка. Офіс Mirror Reflection на Печерську насправді виявися офісом Банку «Восток» на бульварі Лесі Українки 26, вивіску якого Мирошниченко просто змінив у Photoshop на логотип свого проекту.

Скріншоти фото, на яких Владислав Мирошниченко видає офіс банку Восток за офіс Mirror Reflection
В своїх соцмережах Владислав Мирошниченко видає офіс банку Восток в Києві за офіс своєї компанії Mirror Reflection

А опубліковане фото начебто офісу Mirror Reflection у Іспанії насправді є фото магазину велосипедів Bike Center Astoria у Іспанії, вивіска якого також просто перемальована у фоторедакторі.

Фото, що підтверджують, що ніякого офісу Mirror Reflection в Іспані не існує
Офісом Mirror Reflection в Іспанії виявився офіс магазину велосипедів Bike Center Astoria, фото якого Владислав Мирошниченко просто перемалював у фоторедакторі

Тобто насправді ніяких офісів у Mirror Reflection немає, а Владислав Мирошниченко лише вводить в оману своїх підписників, створюючи образ легального та успішного бізнесмена. І якщо він і дійсно заробляє на продажі курсів по навчанню криптотрейдингу, то ці гроші точно якимось чином йдуть повз ТОВ «Індастріал Рітейл», в якому немає оформлених співробітників. А значить жодних податків Мирошниченко не сплачує.

Скріншот порталу opendata.ua, що демонструє відсутність доходів ТОВ «Індастріал Рітейл» Владислава Мирошниченко
ТОВ «Індастріал Рітейл», за яким зареєстрований сайт Mirror Reflection, має лише одного працівника в штаті та не має жодних доходів. Скріншот opendata.ua 

У березні 2023 року Мирошниченко офіційно зареєстрував компанію, яка надає освітні послуги у сфері криптотрейдингу. В асортименті — кілька курсів, вартість яких варіюється від 399 до 4999 доларів. Також пропонується підписка на Networks за 99 доларів на місяць, що нібито дає доступ до порад досвідчених трейдерів. Проте юридичні аспекти роботи викликають сумніви.

На сайті проекту зазначено, що надання послуг здійснює ТОВ «Індастріал Рітейл», засноване Мирошниченком. Однак ця компанія, як свідчать відкриті дані, не має доходів, а її основний вид діяльності — оптова торгівля деревиною. Крім того, фірма має лише одного працівника, що унеможливлює ведення масштабної діяльності, яку намагається демонструвати Мирошниченко.

Фіктивні офіси та маніпуляції з іміджем

Мирошниченко стверджує, що Mirror Reflection має офіси в Києві та Іспанії, публікуючи фото цих приміщень у соціальних мережах. Насправді київський офіс виявився філіалом банку «Восток», а його логотип був замінений на зображенні за допомогою графічного редактора. Аналогічно, іспанський офіс виявився магазином велосипедів Bike Center Astoria, де вивіска була також змінена.

Сумнівні фінансові схеми

Незважаючи на заяви про успішність проекту, фінансові показники компанії нульові, а співробітники відсутні. Це може свідчити про використання Mirror Reflection для обігу нелегальних коштів, які проходять повз офіційну звітність.

Оточення Владислава Мирошниченка

Діяльність Мирошниченка не обмежується однією фірмою. Він є співзасновником ТОВ «Ікігай Груп», що займається орендою нерухомості. Серед його партнерів — особи з сумнівним минулим, які синхронно реєструють бізнеси, що, ймовірно, є фіктивними.

Наприклад, його партнер Євгеній Трусов, у минулому реабілітолог і спортсмен, за кілька років став власником численних підприємств із різними видами діяльності, але без реальних доходів. Також увагу привертає Михайло Уваров, раніше звинувачений у серйозних злочинах, включаючи крадіжки та домашнє насильство.

Друзі Владислава Мирошниченка: спортсмен та домашній насильник, що різко стали бізнесменами

Існує ще одна компанія, де Владислав Мирошниченко є співзасновником разом з рядом інших людей. Це ТОВ «Ікігай Груп» з основним видом діяльності надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Разом з Мирошниченко співзаснованиками компанії є Євгений Трусов, Михайло Уваров, Олександр Горкушин, Віталій Духопелов та Максим Якупов. Компанія заснована нещодавно — 20 лютого 2024 року, статутний капітал на сьогодні складає 16 млн 530 тисяч грн.

Вірогідно, ця компанія теж є фіктивною, адже її фінансової звітності немає, інформація про прибутки — відсутня. Але цікавими є персонажі її співзасновників.

Наприклад, 30-річний харків’янин Трусов Євгеній В’ячеславович. З даних ЗМІ відомо, що він є майстром спорту міжнародного класу з регбі-лігу, гравцем національної збірної України, чемпіоном Європи та багаторазовим чемпіоном та володарем Кубка України з регбі-лігу.

В той же час, судячи з його сторінки в Instagram, до 2020 року він працював реабілітологом, займався лікуванням скаліозу та корекцією фігури. А підписи його мобільного номеру в телефонних книгах абонентів свідчать про те, що він також працював охоронцем у  харківському ресторані Альтбір, водієм, експедитором, тренером та реабілітологом в медичному центрі лікаря Бубновського у Харкові.

Реабілітолог центру доктора Бубновського Євген Трусов показує вправи для спини
Євген Трусов до того, як стати одним зі співзасновників ТОВ «Ікігай Груп» разом з Мирошниченко, працював реабілітологом в центрі доктора Бубновського в Харкові. Скріншот зі сторінки Євгена Трусова в Instagram

Однак, окрім інших, цікавими є такі теги його номеру в GetContact як «Женя Офіс Харк» та «Женя Офисы», бо зважаючи на те, що Євген з дитинства присвятив своє життя спортивній кар’єрі, працював охоронцем, водієм, реабілітологом та тренером, ці підписи здаються підозрілими, бо жодна з перелічених професій не передбачає роботу в офісах. Про те, що можуть означати теги «Офисы», розкажемо трохи пізніше. А тим часом звернімо увагу на те, чим займається Трусов після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

13 вересня 2022 року Євген Трусов зареєстрував свій ФОП з основним видом діяльності комп’ютерне програмування. Рівно в цей же день рівно з таким самим видом діяльності свій ФОП зареєстрував і Владислав Мирошниченко.

Далі, 18 жовтня 2023 року, Трусов заснував ТОВ «Більярдна», що за даними реєстрів, займається діяльністю ресторанів та наданням послуг мобільного харчування. Так займається, що досі немає оформлених працівників та, згідно фінансової звітності за 2023 рік, це ТОВ не принесло жодних доходів. 10 лютого 2023 року Трусов став засновником ще й благодійного фонду «Фонд 1654», 11 травня 2024 року — одним з засновників та бенефіціарів ТОВ «Еко Сапропель», що займається виробництвом добрив і азотних сполук. Але і це ще не все. З 7 червня 2024 року Євген Трусов заснував ще одне ТОВ «Комюніті Клауд Кіпер» з видом діяльності рекламні агенства.

Така кількість зареєстрованих спортсменом та охоронцем Трусовим фірм з таким «розлітом» видів їхньої діяльності та ще й благодійний фонд на додачу — все це скидається на те, що і це всі підприємства — фіктивні, та створені, скоріше за все, для подальшої легалізації неофіційних прибутків.

Рівно за три дні до того, як Владислав Мирошниченко та Євгеній Трусов синхронно зареєстрували свої ФОП, 10 вересня 2022 року це зробив ще один співзасновник ТОВ  «Ікігай Груп» Віталій Духопелов — також харків’янин, який з недавніх пір, згідно даних з Реєстру речових прав на нерухоме майно, є власником двох гаражів №114 та №115, в одному з найдорожчих ЖК «Бульвар Фонтанів» в Києві. Основний КВЕД його ФОП — діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. Ймовірно, з його ФОП зокрема укладає угоди для прокачування грошей Владислав Мирошниченко.

Окрім того, 8 листопада 2023 року соратник Мирошниченка заснував ТОВ «Саксес Едс», основний вид діяльності якого — рекламні агентства. Згідно фінансової звітності компанії, вона є збитковою. Тим не менш, хлопець має автівку Audi SQ8 2021 року випуску, що коштує сьогодні від 80 до 100 тисяч доларів США, та яку, за даними BlackBox OSINT, в лютому 2023 року він давав Владиславу Мирошниченко для виїзду закордон.

Але найцікавішим серед оточення Мирошниченка є інший співзасновник ТОВ «Ікігай Груп» — 39-річний уродженець Мурманської області рф, житель Харкова Михайло Уваров за прізвиськом «Француз». Як і Мирошниченко, Трусов та Духопелов він 13 вересня 2022 року зареєстрував ФОП з основним видом діяльності — комп’ютерне програмування. Як і інші друзі, він теж не залишився без своєї фірми, зареєструвавши 5 червня 2024 року ТОВ «Імпакт Інновейшн» з таким самим видом діяльності.

Уваров має дуже насичений бекграунд. Наприкінці 2018 року Михайло, який на той момент ще мав прізвище Куріцин (яке змінив на Уваров в 2021 році), був оголошений поліцією у розшук за підозрою у скоєнні разом зі своїм подільником крадіжки, вчиненої у великих розмірах. У Дзержинському районному суді міста Харків у 2019 році розглядались кримінальні провадження №12018220480004858 та №12019220510000478 за звинуваченням Уварова та його напарника у здійсненні злочинів за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України. Судова справ тривала два роки, після чого Куріцин і змінив прізвище на Уваров.

Харків’янин Михайло Уваров, партнер Владислава Мирошниченко, говорить по телефону
Михайло Уваров, партнер Мирошниченка, в минулому займався крадіжками та пограбуваннями. Фото: Instagram Михайла Уварова

Як писали деякі ЗМІ, тоді Уваров, що займався пограбуваннями автомобілів, у розмовах з друзями хизувався, що дав хабаря судді у розмірі 10 тисяч доларів. Судячи з того, що він так і не опинився у в’язниці, а став в результаті одним із співзасновників компанії Владислава Мирошниченка, це скидається на правду. В будь-якому разі реальної відповідальності за скоєні злочини він, судячи з усього, не поніс.

Крім того, Михайло Уваров також відомий в Харкові тим, що скоював відносно своєї дружини Катерини Уварової домашнє насилля. В грудні 2021 року на відео перехожих потрапив інцидент, коли BMW X5 Уварова зупинилось посеред дороги на площі Свободи у Харкові, і з відкритої двері його дружина кричала на всю вулицю «Відпусти!», намагаючись вирватись з рук чоловіка. Потім, в лютому 2022 року, Катерина Уварова записувала та розповсюджувала в мережі відеозвернення із закликом про допомогу в покаранні Михайла Уварова за насилля та погрози, які він чинить щодо неї.

«Хто може допомогти у боротьбі з сімейним насиллям? Я в цій ситуації вже 5 років, і не можу втекти, бо мене просто можуть за це вбити чи покалічити, як він обіцяє зробити всі ці роки», — говорила на камеру тоді Катерина Уварова. Поліція тоді відреагувала і затримала Уварова в дитячому садку, куди він приїхав за дітьми. Начебто в подальшому йому заборонили бачитись з дітьми, але на тому історія закінчилась. Тим не менш, Михайло Уваров є фігурантом безлічі адміністративних, цивільних та кримінальних справ, зокрема  про вчинення домашнього насильства, крадіжок та інші злочини.

Використання шахрайських методів

Є підстави вважати, що Мирошниченко та його оточення можуть використовувати незаконні кол-центри для легалізації коштів. Відповідні підписи у додатку GetContact та аналіз діяльності його партнерів підтверджують ймовірність таких схем.

Таблиця ключових фактів

Аспект Дані
Назва проекту Mirror Reflection
Дата заснування Березень 2023 року
Послуги Курси криптовалютного трейдингу (399-4999 $), підписка на Networks (99 $/місяць)
Оператор послуг ТОВ «Індастріал Рітейл»
Фінансові показники 0 грн доходу у 2023 році
Кількість працівників 1 (зареєстрований працівник — Владислав Мирошниченко)
Фіктивні офіси Київський офіс (банк «Восток»), іспанський офіс (магазин Bike Center Astoria)
Додаткові компанії ТОВ «Ікігай Груп», ТОВ «Еко Сапропель», ТОВ «Саксес Едс»
Партнери Євгеній Трусов, Михайло Уваров, Віталій Духопелов
Сумнівні дії партнерів Кримінальні звинувачення, домашнє насильство, реєстрація фіктивних бізнесів
Мета діяльності Легалізація нелегальних доходів через фіктивні структури

Зв’язки з міжнародними фінансовими схемами

Однією з найбільш інтригуючих деталей є згадки про можливу участь Мирошниченка в схемах, пов’язаних із відмиванням грошей через криптовалютні платформи. Хоча прямі докази не оприлюднені, його активна діяльність у криптовалютному секторі та регулярні поїздки до офшорних зон викликають обґрунтовані підозри. Зокрема, відомо, що Мирошниченко неодноразово відвідував Об’єднані Арабські Емірати, де, за словами інсайдерів, проводив зустрічі з представниками компаній, які спеціалізуються на переведенні криптовалюти у фіатні кошти.

Використання підставних осіб

Мирошниченко активно використовує підставних осіб для реєстрації компаній. Наприклад, частина його бізнесу зареєстрована на людей, які раніше були безробітними або мали мінімальний дохід. Це особливо стосується ТОВ, заснованих у 2023–2024 роках. Відомо також про використання паспортних даних громадян без їх згоди для реєстрації ФОП.

Нелегальні кол-центри

За інформацією джерел, Мирошниченко може бути причетним до організації нелегальних кол-центрів, які займалися фінансовим шахрайством. У цих центрах працівники вводили в оману громадян, переконуючи їх інвестувати у фейкові криптопроекти. Встановлено, що один із таких кол-центрів працював у Харкові до початку повномасштабного вторгнення, а після війни діяльність перенеслася до західних областей України.

А, як відомо, такі кол-центри шахраї поміж собою часто скорочено називають «офісами». Вірогідно, що Євген Трусов, що, як ми вже звертали увагу, все життя присвятив спортивній кар’єрі та не працював на офісній роботі, так підписаний абонентами також через зв’язок з незаконними кол-центрами. Більше того, номер самого Владислава Мирошниченко підписаний в деяких абонентів як «Владик Лимонадик Офіс», «Кент Духа Офіс», «Влад Офис 1».

Зв’язки з кримінальним світом

Мирошниченко має тісні зв’язки з представниками кримінального світу. Зокрема, деякі з його партнерів мають судимості за фінансові махінації, насильницькі злочини та навіть участь у злочинних угрупованнях. Це створює підґрунтя для припущень, що його бізнес може бути частиною ширшої кримінальної мережі.

Фіктивна благодійність

Окремо слід відзначити спроби Мирошниченка створити образ соціально відповідального підприємця. У 2023 році він заснував благодійний фонд, який декларував допомогу Збройним силам України. Проте, за даними журналістських розслідувань, фактична діяльність фонду зводилася до збору грошей без прозорої звітності про їхнє використання. Жодних підтверджень передачі коштів на потреби військових не знайдено.

Публічний імідж та соціальні мережі

Владислав активно використовує соціальні мережі для створення ілюзії успішного бізнесмена та лідера думок. Його профілі наповнені фотографіями з розкішних подорожей, автомобілів преміум-класу та дорогих ресторанів. Проте, багато з цих фотографій були викриті як сфабриковані. Наприклад, деякі знімки зроблені в орендованих локаціях або піддавалися значній обробці в графічних редакторах.

Звинувачення у шахрайстві

Станом на 2024 рік, проти Мирошниченка ведуться кілька розслідувань, пов’язаних із фінансовими злочинами. Основні звинувачення стосуються ухилення від сплати податків, фіктивного підприємництва та організації шахрайських схем. Незважаючи на це, він залишається на свободі завдяки використанню зв’язків у правоохоронних органах.

Схожі матеріали